Atlantis ile Buluşma

Kosta Rika’nın başkenti San Jose’ye Paris üzerinden yaklaşık 12 saatte ulaştık. Varışımızın ertesi günü, tüm ekip buluştuktan sonra bir otobüs ile Pasifik kıyısı liman kenti Puntarenas’a vardık. Artık bize bir ay boyunca evsahipliği yapacak Atlantis gemisi ile buluşmaya can atıyoruz.

Atlantis açıkta, demirde bekliyor. Bu durumda gemiye yerel bir tekneyle ulaşmak gerekecek. Tüm bagajlarımızı – kiminin içinde aletler, malzemeler de var – bizi gemiye götürecek tekneye yükledik.

En sonunda: Atlantis’e artık yaklaşıyoruz!

İşte Alvin denizaltısının evi, R/V Atlantis ile ilk karşılaşmamız. 83 metre uzunluğunda,  tüm dünyadaki araştırma gemileri arasında en özel gemilerinden birisi Atlantis:

Batuhan en sonunda gemiye çıkabildiği için çok mutlu!

Şu anda geminin laboratuarlarına yerleşiyor, aletlerimizi kurmaya ve test etmeye başlıyoruz. İki gün daha gemide, açıkta bekleyeceğiz. Pazar günü de vira demir diyip batı istikametinde yola koyulacağız.

Yol sırasında sizlere seferin amaçları, Atlantis gemisi ve tabi ki Alvin denizaltısı ile ilgili bilgiler vermeye başlayacağız.

Takipte kalın!

“Atlantis ile Buluşma” için 2 yanıt

  1. Sevgili Batuhan ve Mustafa Hocam sizlere başarılar diliyoruz… takipteyiz:)

    Eren

  2. Sevgili Mustafa ve Batuhan,
    Sizleri takip ediyorum, super…

    Mustafa, 2005 yılında ODTU Ankara yerleşkesinde tüm öğrencilere açık oşinografi dersleri vermeye başladığımda ilk öğrencilerimden birisi olmuştun. O heyacanla bu alanda kariyerine başlangıç yaptığın günleri dün gibi hatırlıyorum. Şimdi de aynı heyecanı Batuhan’da gördüm. Bu deniz saha çalışmasında ve tabii derin deniz dalışlarınızda başarılar diliyorum.

    Sevgiler

Yorumlar kapatıldı.