Uygun Fiyatlı Cami Halıları

uygun fiyatlı cami halıları

Uygun fiyatlı cami halıları arayışında olabilirsiniz, öncelikle şunu söylemek gerekir ki; uygun fiyat önemlidir ancak daha önemlisi uzun ömürlü olmasıdır. Genellikle biz bir ürün satın alırken diğer etkenleri gözardı edip direkt olarak fiyatına odaklanırız. Ancak bu çoğu zaman bir ürün satın alırken düşük kalite ürün satın almanıza sebep olabilir.

Uzun ömürlü cami halıları genellikle 7-10 yıl arasında kullanım imkanı sunar. Yüksek kalitede üretilen yün cami halıları ile uzun süreli kullanabileceğiniz, yüksek standartlarda halıya sahip olursunuz. Piyasada akrilik ve petrol benzeri hammadde ile üretilen Cami Halıları ile ilgili fiyat teklifi aldığınızda muhtemelen çok daha düşük fiyat teklifleri bulabilirsiniz ancak piyasadaki bu düşük kalitedeki halılar sizlere ortalama 3-5 yıl arasında kullanım ömrü sunar.

Uygun Fiyat Yün Cami Halıları

uygun fiyatlı cami halısı

Yün cami halıları ilk bakışta daha yüksek fiyatlarda bulunsa da bunun belli başlı sebepleri vardır kısaca bunlar;

 • Hammaddesinin yani yünün %100 saf bir malzeme olması,
 • Yünün işleme sürecinin çok emek sarf edildiği için daha uzun olması,
 • Diğer uygun fiyatlı cami halıları ile kıyaslandığında iplik dokuma sıklığının daha fazla olması,
 • Yoğun insan trafiğine göre yapılmış yapısı ile birlikte kullanım kolaylığı,
 • Elle ya da özel süpürge kullanarak temizleme işlemindeki kolaylıklar.

Cami Halıları Avantajları

 1. Halılarımızı almanız halinde dekorasyonunuza uygun seçimleri profesyonel ekiplerimizin yardımıyla gerçekleştirebileceksiniz.
 2. Elektriklenmelerin yaşanmayacağı halılarımızda ibadetlerinizi gerçekleştirirken uzaklaşmak zorunda kalmayacaksınız ve dikkatiniz dağılmayacak.
 3. Kirlenme ve leke riskinin en az olduğu malzemeleri kullanmamız sayesinde kolaylıkla temizleyebileceksiniz.
 4. Uzun süreli kullanımlarda yıpranmayan ve rengi değişmeyen halılarımızı gönül rahatlığıyla kullanabileceksiniz.
 5. Rutubet, küf, güve gibi şikayetleri göremeyeceğiniz cami halısı modellerimizde ısınma sorunlarını yaşamayacaksınız.
 6. Esnek bir yapıya sahip olan halılarımız sayesinde hareketlerinizin kısıtlanmayacağını görebileceksiniz.
 7. Halılarımızın herhangi bir noktasında çökme veya sertliklerin olmaması sayesinde ibadetlerinizi gerçekleştirirken baş ve ayaklarınızı koyduğunuz alanlarda sorunları yaşamayacaksınız.

Kaliteli Cami Halılarının Tercihi
Birçok cami halısı çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitlerden her birisinin farklı özellikleri bulunmaktadır. Bu özelliklerden ziyade dikkat edilmesi gereken en önemli konu kullanımı esnasında bu halıların nasıl temizleneceği hususudur cami halılarını temizlemenin birçok yolu bulunmaktadır. Bu yöntemler ile birlikte ucuz cami halısının özellikleri de önemlidir. Her ne kadar sağlam bir temizlik süreci yaşanırsa yaşansın bazı halıların özelliklerinden dolayı görüntü anlamında ideal diyeceğimiz temizlik sağlanamamaktadır.

Bu sebeple halı tercihi sırasında birçok nokta ile birlikte temizliğinin nasıl yapılacağı konusunda da hassas davranarak ona göre tercih yapılmalıdır. Görüntü anlamında kaliteli fakat temizlik sırasında zorluk çıkaracak tercihlerden uzak kalınmalıdır.

Konya Cami Halısı

konya da cami halıları

Sağlamlığı, uzun ömürlü oluşu ve rahat kullanım imkanı sağlaması sebebiyle Cami Halısı Konya firmalarımız sayesinde güvenle alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Kendisini uzun yıllardır bu sektörde ispatlayan firmalardan birisi olmamızın gururunu yaşamakta ve bizleri tercih eden müşterilerimize de yaşatmaktayız.

Sağlam bir şekilde kullanmayı sürdüreceğiniz halıların üretimlerini ve satışını gerçekleştiriyoruz. Camilerde ve ibadetlerin yapıldığı alanlarda zemin döşemeleri konusunda en iyi malzemeleri seçerek sizleri memnun ediyoruz. Bu sayede temizlenmesi kolay olan, kış aylarında ısıtma özelliğine sahip, kolay kirlenmeyen ve küf-pas gibi zararlı durumları yaşatmayan halı türleriyle tanışmak istediğinizde öncelikle firmalarımıza ulaşmanızı tavsiye ediyoruz.

Yılların tecrübesini hem üretimde, hem de pazarlama aşamalarında sizlere yansıtmakta olan Cami Halısı Konya Firmaları arasında en kaliteli sunumları görebileceğiniz adreslerimiz sayesinde maddi ve manevi olarak rahat edebileceksiniz. Konya şehrimizde Cami halısı denildiği zaman aklınıza gelebilecek olan her rengi, modeli ve motifi sizlerle buluşturuyoruz. Kaliteli seçimleri, ekonomik fiyatlar çerçevesinde yapmak istediğinizde seçimlerinizde daima bizleri tercih edebileceksiniz.

En İyi Fiyatlarla Kaliteli Cami Halıları

Konya ve diğer illerden gelen taleplerde en iyi fiyatları sizlere sunmakta olan adreslerimiz sayesinde sağlamlığının, konforunun ve kalitesinin yanı sıra, ucuzluğunun da sağlayacağı avantajları görebileceksiniz. Cami Halısı Konya Fiyatları ile ilgili kapsamlı bir şekilde araştırma yaptığınızda, en uygun rakamları sizlere sunan adreslerimizle hemen görüşebileceksiniz. Mutluluğunuzu paylaşmak isteyeceğiniz dostlarınıza ve çevrenizdeki kişilere tavsiye edebileceğiniz ekiplerimiz sayesinde elde edeceğiniz cami halılarında önemli avantajları görebileceksiniz.

Nasıl Bir Cami Halısı Almalıyım?

Cami halısı alırken karşınıza birkaç model çıkacaktır, saflı cami halısı, göbekli cami halısı, seccadeli cami halısı. Bu cami halısı modelleri arasından seçim yapabilirsiniz bu noktada caminizin mimarisine, ebatlarına, tarihine göre bir halı seçimi yapmanız uygun olacaktır.

Saflı cami halısı: Cemaatin saf tutma kolaylığı sağlanır.

Göbekli cami halısı: Estetik görünüşü ile birlikte caminin ortasında büyük bir göbek şeklinde desen işlenir.

Seccadeli cami halısı: Halının üzerine üretilirken seccade desenleri oluşturacak modelde üretilir bu sayede ibadet edenler kolayca saf pozisyonuna geçebilir ve bu sayede daha fazla cemaat aynı anda ibadet edebilir.

Dilediğiniz ölçülerde satın alabileceğiniz bu halı çeşitlerinin kullanılacak alana göre pek çok faydasını görmeniz mümkün olacaktır. Halı çeşitlerini seçerken taban alanlarına, iç mimarisine veya dekorasyonlarına dikkat etmeli ve renklerin mutlaka uyumlu olmasına özen göstermelisiniz.

Saflı Cami Halısı Avantajları

 • Koyu renklerde satın alınabilecek olan halılardır.
 • Üzerindeki çizgileriyle safları belirleyen açık hatları bulunmaktadır.
 • Tezat bir görüntü oluşturur ve düzenli bir sırayı elde etmeyi sağlamaktadır.

Göbekli Cami Halısı Avantajları

 • Merkezi noktasında büyük bir deseni barındırır.
 • Diğer yandan tıpkı saflı cami halısındaki gibi çizgileri bulunmaktadır.
 • Camilere renkli bir görünüm katmaktadır ve ilgi çekicidir.
 • Camilerin büyük görünmesini sağlayan faktörlerden birisidir.

Canlı renklerin kullanılmasıyla insanların ferahlığı yaşamalarını sağlar.

Cami Halılarının Döşenmesi

Hangi halı çeşidini seçerseniz seçin mutlaka döşenirken dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Saf yönüne göre halıların bantlı alanlarına dikkat etmeli ve yatay şekilde geçmesine özen göstermelisiniz. Halı uzunluğuna karar verirken, cami tabanını tam olarak kaplamasına önem vermelisiniz. Halıların uygun ölçülerde kesilmesi ve overlok işlemleri ile herhangi bir çıkıntının kalmamasına dikkat edilirken, döşeme esnasında da uygun görülmeyen noktalarda tadilatların talep edilmesi gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir