Kıbrıs Otelleri Tatil Rehberi

Eylül 6, 2019

Kıbrıs Hakkında

kıbrıs hakkında

Türkiye’nin güneyinde bulunan Kıbrıs adası, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi olarak ikiye ayrılır. Aslında iki farklı ülkeden bahsediyoruz. Akdeniz iklimini iliklerinize kadar hissedeceğiniz Kıbrıs adasında yazlar sıcak ve kurak, kışlar serin geçer. Kıbrıs hakkında bir çok farklı şeyden bahsedebiliriz ama şüphesiz ki en önemlisi turizm ve otelcilik. Adada bulunan Kıbrıs otelleri, yurtdışı tatili için en kolay ve  en yakın adalardan biri ultra lüks oteller, aynı zamanda Kıbrıs, yılın her dönemi turist ağırlar bu nedenden dolayı herhangi bir döneme ya da sezona bağlı değildir. 12 ay tatil severler tarafından popüler lokasyonlardan biridir Kıbrıs.

Kıbrıs’a geldiğinizde dikkatinizi çekecek en önemli şeylerden biri de trafiğin akış yönü. Trafiğin akışı soldan sürücü koltuğu ise aracın sağ tarafındadır. Yani Türkiye’nin tam tersi bir trafik akışı bulunmaktadır.

782 km. uzunluğundaki sahillerinin girintili çıkıntılı olması özelliğine sahip Kıbrıs, 35° kuzey paraleli ve 35° doğu meridyeni üzerinde yer alır. 

Kıbrıs da para birimi Türk Lirasıdır. Ancak bazı bölgelerde Euro ve Sterlin’e de rastlamak mümkün. Her yıl 2 milyonu aşkın turist adayı ziyaret ediyor.

Kıbrıs Şehirleri

kıbrıs şehirleri

Lefkoşa

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin başkenti olan Lefkoşa, kıbrıs adasının en kalabalık şehri olmakla birlikte kültür ve ulaşıma da ev sahipliği yapmaktadır.

Lefkoşa’da Gezilecek Yerler:

Girne Kapısı: Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları içerisinde bulunan kapı; şehrin kuzeye, dolayısıyla Girne’ye ulaşımını sağlamaktaydı. 1567 yılında Venedikliler tarafından şehri savunabilmek için yapılmıştır.  Girne Kapısı, günümüzde Enformasyon Ofisine ev sahipliği yapmaktadır.

 

Büyük Han: Birbirine benzeyen 68 dikdörtgen şeklinde odadan oluşan, ortasında küçük bir cami bulunan Büyük Han, Anadolu’da bulunan Osmanlı devri çarşı içi iş merkezleri yapısındadır. Muzaffer Paşa tarafından 1572 yılında inşa ettirilmiştir. 

 

Mevlevi Tekkesi: Kıbrıs’ın en önemli tarihi ve mimari yapıları arasında yer alan Mevlevı Tekkesı Girne Kapısı’nın güneyinde bulunmakla birlikte mevleviliğin önemli yansımalarını taşır. Mevlevi geleneğine ait 16 adet mezar bulunmaktadır.

 

Venedik Sütunu: Yapım tarihi 1550 yılına dayanan 6 metre yüksekliğindeki sütunun Salamis’den getirildiği düşünülüyor. 

Girne

Merkez kıbrıs otellerinin bulunduğu tarihi bir liman kenti olan Girne, kalesi ve doğası ile unutulmaz anılar yaşatıyor. Beşparmak dağlarının altında uzanan bu şehir deniz kenarında bulunan sahilleri, göz kamaştırıcı otelleri ve kulüpleriyle ünlü. Yaz boyu devam eden konserler, ünlü kulüpler bu şehri daha da cazibeli yapıyor. Kısacası gece gündüz demeden hayatın akmaya devam ettiği bir şehir.

Girne’de Gezilecek Yerler:

Hz. Ömer Türbe ve Mescidi: Kıbrıs’ın en önemli dini ziyaret merkezlerinden olan Hz. Ömer türbesi, Çatalköy’de denize kıyısında bulunmaktadır. Hz. Ömer Türbesi’nde M.S. 647 yılında şehit olan Muaviye Ordusu Komutanı Ömer ile altı arkadaşının mezarları bulunmaktadır.

Girne Kalesi: Girne kalesi, Orta Çağ’dan günümüze sağlam olarak gelen ender kalelerdendir. Kale, dikdörtgen şekilde inşa edilmiştir. Osmanlılar 1570 tarihinde kaleyi fethettikten sonra, kaleye girişi sağlayan asma köprünün yerine günümüzde kullanılan ve kale ile uyum sağlayan taş köprüyü yapmışlardır. 

St.Hilerion Kalesi: St. Hilarion Kalesi Beşparmak dağlarının Kuzey eteklerinde inşa edilmiş bir yapı olup buradan Girne şehrinin büyüleyici manzarasına kuşbakışı bakabilirsiniz. Girne’ye yaklaşık 10 km uzaklıkta yer alan St. Hilarion Kalesi, ulaşım açısından biraz zor bir yola sahiptir. 700 metre yükseklikte yer alan kaleye 480 basamak tırmanarak erişilebilmektedir.

Kıbrıs’a Nasıl Gidilir?

kıbrıs da ulaşım

Kıbrıs Akdeniz’de bir adadır. Bu adaya havayolu ve deniz yoluyla ulaşabilirsiniz. Uçak ile ilgili ulaşım daha hızlı ve pratik. Eğer Türkiye’de güney şehirlerinde yaşıyorsanız Çeşme’den ya da akdenizden deniz yolu ile ulaşım da mümkün. Feribotları kullanarak denizyolu ile Kıbrıs’a gidebilirsiniz ancak yine de en uygun yol hava yollarını kullanmak. 

İsterseniz yaz aylarında düzenlenen feribot seferleri ile Kıbrıs’a ulaşabilirsiniz. Taşucu ve Alanya’dan Girne’ye ulaşan feribotları tercih edebileceğiniz gibi Gazimağusa’ya gidecekseniz de Mersin’den feribota binebilirsiniz. Yaz aylarında her gün düzenlenen bu seferler ile ortalama 2 buçuk saat gibi bir sürede adaya ulaşabiliyorsunuz. Deniz yolu seçeneklerinden biri ise arabalı feribottur. Böylece özel aracınızı da adaya götürebilirsiniz. Bunun tek dezavantajı yolculuk ortalama 6 – 8 saat sürecek olmasıdır. Bunun dışında herhangi bir sıkıntısı yok. Mersin ve Taşucu’ndan bu şekilde arabalı feribotlar ile Kıbrıs’a ulaşım gerçekleştirebilirsiniz. Kıbrıs otelleri için konaklamak isteyen misafirlerin en çok tercih ettiği ulaşım aracı genellikle uçaklardır.

Kıbrıs da Turizm Faaliyetleri ve Oteller

Kıbrıs yıl boyunca yerli ve yabancı 2 milyonu aşkın turist tarafından ziyaret edilmektedir. Kıbrıs adeta bir tatil merkezi olarak, sadece yaz değil kış aylarında da tatilcilerin merkezi. 

Kıbrıs Otel Konseptleri

her şey dahil kıbrıs otel

Ultra Her Şey Dahil Kıbrıs Otelleri

Bu konseptte genellikle (otellere göre değişiklik gösterebilir) otele girdiğiniz andan itibaren ekstra servisler hariç hiçbir şey için ücret ödemezsiniz. Tüm yiyecek içecek, yerli-yabancı alkol ücretsiz olarak sunulur. Ancak Ultra her şey dâhil kıbrıs otelleri konsepti ile ilgili yanlış bilinenlerden biri ise tatiliniz boyunca bir daha para ödemeyeceğiniz ve para ile işiniz olmayacağıdır. Otel tarafından düzenlenen çeşitli etkinlikler, ekstra ödemeye tabi olabilir. Örneğin, tekne turu otel ile ilişkili olmakla birlikte ayrı bir hizmet olabilir ve bunun için ayrıca ödeme yapmanız gerekebilir. Benzer şekilde, bölgede düzenlenen geziler, turlar ayrı birer hizmet olup, ayrıca ödeme gerektirebilir. Yani ultra her şey dâhil konseptinin bir parçası olmayabilir. 

Her Şey Dahil Kıbrıs Otelleri

Genellikle diyoruz çünkü yine otellere göre farklılık gösterebilir. Yiyecek ve içecek hizmetleri ile ilgili herhangi bir ödeme yapmadığınız, konaklama ücretine tüm yiyecel ve içecek hizmetlerinin dahil olduğu konsepttir. Bazı otellerde ithal alkol çeşitlerinde kıbrıs otelleri için her şey dahil konseptinde sınırlamalar olabilir. Otel tarafından düzenlenen ekstra turlar, konserler, masaj,spa gibi servisler ücretli olabilir.

Tam Pansiyon Plus Kıbrıs Otelleri

Bu otellerde kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemekleri ücretsiz olup gün içerisindeki alkolsüz içeceklerde ücretsizdir. Her Şey Dahil konseptin bir alt grubu olan bu konseptte çok fazla karşılaşmazsınız ancak yine de bazı kıbrıs oteller Tam Pansiyon Plus kıbrıs otelleri hizmet veriyoruz diyebilirler. Burada en önemli fark alkollü içeceklerin genellikle tam pansiyon plus konseptinde ücretli olmasıdır. Onun dışında her türlü yeme içme konaklama ücretine dahildir.

Oda Kahvaltı Dahil Ne Demek

Şehir otellerinde sıklıkla karşılaşacağınız bir konsepttir. Adı üzerinde konaklama ücretine sadece sabah kahvaltısı dahildir. Merkez otellerinde bu konsept dahilinde geriye kalan tüm yiyecek içecek ve ekstra hizmetler ücrete tabidir.

Yarım Pansiyon Kıbrıs Otelleri

Bu konseptteki tesisler oda ve kahvaltı haricinde genel olarak akşam yemeğini de dahil ederler. Bu konsept tatil ve şehir otellerinde karışık olarak kullanılmaktadır. Bir çok otel herşey dahil konseptini genel konsepti olarak belirler fakat otele sadece oda – kahvaltı olarak kullanmak isteyenler için yarım pansiyon konseptini de uygulamaktadır.

Kıbrıs Otelleri

Kıbrıs Otelleri arasından seçtiğim en iyi 5 otel ile ilgili bilgilendirmeye çalışacağım. Kıbrıs da erken rezervasyon yaparak uygun fiyatlarla 5 yıldızlı otellerde keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. Konsept seçimi ile ilgili yukarıda bilgi verdik, genellikle türk misafirlerin tatilinde konsept tercihi ultra herşey dahil konaklamak. Yaz kış tercih edilen Kıbrıs otelleri neredeyse tamamı 5 yıldızlı lüks bir mimari üzerine inşa edilmiştir. 

 

Acapulco Resort Hotel Kıbrıs

acapulco otel

Acapulco Resort Otel, Kıbrıs Çatalköy bölgesinde Tam Pansiyon Plus Konsepti ile hizmet vermektedir aynı zamanda tesis denize sıfır konumlanıyor. Acapulco Otel Kıbrıs kristal kum plajı ile konuklarına mükemmel bir tatil deneyimi sunuyor.

Her yaştan misafirini düşünen Acapulco Hotel Resort 24 banttan oluşan toplam 5 adet kaydıraklı havuzuyla eğlencenin kalbinde sizi bekliyor. İster açık ister kapalı havuz seçeneğiyle ailenizle keyif dolu bir tatil geçirebilirsiniz. Kıbrıs’ın en büyük aquaparkıyla merak uyandırmaya devam ediyor. 

Kıbrıs Acapulco Otel çocuk misafirleri için ise mini kulüp, mini disco ve kids club gibi alanlarda hizmet vermektedir. Neredeyse tüm aktiviteleri bünyesinde bulunduran Acapulco Otel’de; su sporu, tenis, basketbol, plaj voleybolu, masa tenisi ve dart oyunlarını gibi oyunları içermektedir. Acapulco Resort Otel & Convention & SPA yorgunluğunuzu atabileceğiniz eksiksiz bir spa merkeziyle hamam, sauna ve masaj gibi hizmetleri beğeninize sunuyor.  

 

Cratos Premium Hotel Hotel Casino & Port

cratos otel kıbrıs

Cratos Premium Otel, Kıbrıs Girne bölgesinde Tam Pansiyon Plus Konsepti ile hizmet vermekte olan tesis aynı zamanda denize sıfır konumdadır. Cratos Premium Otel‘de açık büfe olarak sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeklerinde ise usta şefler tarafından hazırlanan türk mutfağına uygun yemeklerle keyifli bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. Yemeklerin yanında alınacak limitsiz yerli alkollü veya alkolsüz içecekler dahildir

Cratos Premium Otel’de Standart oda, Superior oda, Suite, Jr. Presidential Suite, Presidental Suite ve King Suite seçenekleri ile 407 oda olarak sizlere hizmet vermektedir. Adanın en modern ve en göz alıcı otellerinden biri olan Cratos Kıbrıs tasarımı özel korunaklı plajı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Kıbrıs Cratos Premium Otel’de özel kum plajı, Maldivler’i aratmayan dillere destan sahiliyle misafirlerine eşsiz bir deneyim yaşatıyor. Konsepti özel restoranlarıyla misafirlerini gurme lezzetler ile buluşturuyor. 

Kıbrıs Cratos Premium Otel Kıbrıs bünyesinde bulunan Sentire SPA merkezi modern ekipmanları ve özel çizgileri ile misafirlerini harikalar diyarına taşıyor. Gündüz berrak suların keyfini çıkarken sadece yüzmekle kalmayıp dalgıçlık okulu gibi aktiviteler ile zamanınızı değerlendirebilirsiniz.

 

Nuhun Gemisi Deluxe Hotel SPA & Casino

nuhun gemisi otel

Nuhun Gemisi Otel, Ultra Her Şey Dahil konseptiyle hizmet vermektedir. Nuhun Gemisi Hotel misafirlerine denize sıfır manzarasında kristal kumlu sahili ve kendine ait olan iskelesiyle Kıbrıs’ın en çok tercih edilen sahillerinden Karpaz’da mükemmel bir tatil deneyimi sunuyor.

Sadece sahilinin özelliğine dikkat çekmekle kalmayıp tüm aile bireyleri için eğlenceli açık, kapalı yüzme havuzları ve aquaparkı da vardır. Nuhun Gemisi Otel’de A la carte restaurantlar ile konuklarına eşsiz manzara eşliğinde hizmet sunulmakta. Güneşlenmek denize veya havuza girmek dışında kendinize eğlenceli vakit ayırabileceğiniz; futbol, basketbol, bilardo ve tenis okçuluk gibi bi çok aktiviteden yararlanabileceğiniz özel alanlar Nuhun Gemisi Otel’de hizmete hazır siz misafirlerini bekliyor.

Nuhun Gemisi Deluxe Hotel SPA & Casino her daim yenilenen atmosferiyle misafirlerine poker, bingo, elektronik rulet, en yeni teknoloji slot makinesi, multigame ve kart oyunları oyunlarının en popüler olanlarını içeren canlı oyun masaları ile hizmetinizdedir. Kıbrıs Nuhun Gemisi Hotel genelinde olduğu gibi, casino da bulunan misafirleri için özel VIP alan, restoran ve bar hizmetiyle memnuniyetin zirvesini hedefliyor.

 

Concorde Luxury Resort Casino & SPA Hotel

concorde otel kıbrıs

Concorde Luxury Otel Kıbrıs ilk misafirlerini 2018 yılında Bafra bölgesinde hizmet vermeye başlamışdı. Sabah, öğle, akşam açık büfe yemekler ve pazar günü brunch büfe ücretsiz. Ultra Her Şey Dahil konseptiyle hizmet vermektedir. Concorde Luxury Otel misafirlerine deniz sıfır manzarasında ince kristal kumlu sahili ile çocuklarınızla beraber geçirebilceğiniz mükemmel bir tatil deneyimi sunuyor. 

Concorde Luxury Otel‘in belirlemiş olduğu markalar dahilinde yerli ve yabancı alkollü-alkolsüz içecekler 24 saat ücretsiz. 13 farklı tip oda ve süit ilk defa kalacak konuklarını bekliyor. Yeniliklerle dolu Concorde Luxury Otel’de dünyanın farklı lezzetteki mutfakları beğeninize sunuluyor. 6 farklı A’la Carte restoran deneyimli kadrosu ile sizlere özel menüleri hizmetin en iyisini hedefliyor. 

Concorde Luxury Otel Kıbrıs bünyesinde bulunan Sentire SPA merkezi modern ekipmanları ve özel çizgileri ile misafirlerini harikalar diyarına taşıyor. Gündüz berrak suların keyfini çıkarken sadece yüzmekle kalmayıp dalgıçlık okulu gibi aktiviteler ile zamanınızı değerlendirebilirsiniz.

 

Kaya Artemis Resort Hotel

kaya artemis otel kıbrıs

Benim de konakladığım favorim olan ultra her şey dahil konseptinde hizmet veren Kaya Artemis Hotel Kıbrıs. Kaya Artemis Kıbrıs misafirlerine Ultra Her Şey Dahil Konsepti ile hizmet vermektedir. Sabah, öğle ve akşam açık büfe yemekler, tesisin belirlemiş olduğu markalar dahilinde bazı yerli ve yabancı premium alkollü ve alkolsüz içecekler 08.00-24.00 saatleri arası Lobby Bar’da ücretsizdir.

A la carte restoranlar rezervasyonlu ve ücretli olarak hizmet verir. Ana bina minibar giriş günü su, kola, gazoz, meyve suyu, bira, kırmızı şarap, soda, cips, çikolata ve jelibon ile dolduruluyor, günde bir kez yenileniyor. Tatil köyü minibar giriş günü su, kola, meyve suyu, bira ve soda ile dolduruluyor, günde bir kez yenileniyor. Kaya Artemis Otel misafirlerine daha iyi hizmet verebilmek adına 2016’da yenilenen 739 odası ile sizleri bekliyor. 

Muhteşem mimarisi, Yunan mitolojisinin en değerli ve üstün işçilikle ortaya çıkarılmış eserlerinden biri olan Artemis Tapınağı Kaya Artemis Resort Otel adıyla siz misafirlerine muazzam bir tatil imkani sunmak için bekliyor. Özel kum plajının farkı, egzotik havası ve masmavi denizle birleşmesi misafirler için vazgeçilmez hale geliyor.

Kıbrıs Tatil Tüyoları

1- Kıbrıs Otellerinde uygun fiyat için erken rezervasyon şart

Öncelikle şunu belirtmek lazım; Kıbrıs’da tatili ekonomik fiyatlarla yapmanın en iyi yolu erken rezervasyon ile satın almanız. Yılın ilk çeyreğinde yapılacak erken rezervasyon ile tatilinizi %40 – %50 ye varan fiyatlarla indirimli satın alabilirsiniz.

 

2- Ulaşım problemi

Eğer tatil boyunca otelde konaklayıp, otelden dışarıya çıkmayacaksanız problem yok. Ancak etrafı gezip, görmek otel içerisinde çok fazla konaklamayı düşünmüyorsanız Kıbrıs Girne Otellerini tercih etmeniz sizin için ulaşım sorununu en aza indirecektir. Adada ulaşım için toplu taşıma neredeyse yok gibi. Araç kiralama ve taksi çözümleri mevcut ancak fiyatları nedeniyle tercih etmek istemeyebilirsiniz. Genellikle araç kiralama kıbrıs tercih edilmekle birlikte benzin fiyatlarının ucuz olması nedeniyle araç kiralamak daha ekonomik bir çözüm olabilir.

 

3- Plaj önerileri

Yaz aylarında Kıbrıs’a gidecek olanlar için plaj önerilerinde bulunmamız gerekirse, Konnos Koyu, Escape Plajı, Nissi Plajı, Mercan Körfezi ve Glabsides en dikkat çeken deniz kıyılarıdır. Akdeniz’in tadını çıkarma fırsatını adanın en güzel sahillerinde yakalamak ise çok daha avantajlı bir tatil anlamına gelecektir. Eğer mükemmel bir doğa, dalış keyfi ve deniz mağaraları ile iç içe olmak isterseniz Konnos Koyu sizin için ideal olacaktır. Escape plajı ise daha çok eğlence, kalabalık ve hareketlilik isteyenlere hitap ediyor. Ayrıca Lara sahilinde de sakin ve romantik dakikalar geçirebilirsiniz. Buranın diğer sahillere oranla daha sakin olması, sakinlik ve huzur isteyenler için cazip olması anlamına geliyor.

 

Kıbrıs Otelleri Konser ve Etkinlikleri

Kıbrıs; konser ve etkinlikleri yılbaşı, bayram, resmi tatiller gibi özel günlerde Türk sanatçılara ev sahipliği yapmaktadır.

 

Kıbrıs Etkinlik Rehberi:

Eylül

7 Eylül 2019 – Koray Avcı / Kıbrıs Kaya Palazzo Resort

14 Eylül 2019 – Fatih Ürek / Kıbrıs Kaya Artemis Resort

14 Eylül 2019 – Ebru Gündeş / Kıbrıs Elexus Hotel Resort

21 Eylül 2019 – Koray Avcı / Kıbrıs Merit Park Hotel

28 Eylül 2019 – Şevval Sam / Kıbrıs Kaya Artemis Resort

28 Eylül 2019 – Sibel Can / Kıbrıs Kaya Palazzo Resort

Ekim 

5 Ekim 2019 – Koray Avcı / Kıbrıs Kaya Palazzo Resort

12 Ekim 2019 – Serkan Kaya / Kıbrıs Kaya Palazzo Resort

12 Ekim 2019 – Aşkın Nur Yengi / Kıbrıs Kaya Artemis Resort 

26 Ekim 2019 – Funda Arar / Kıbrıs Merit Park Hotel 

26 Ekim 2019 – Volkan Konak / Kıbrıs Kaya Artemis Resort

26 Ekim 2019 – Ebru Gündeş / Kıbrıs Kaya Palazzo Resort

Kasım

16 Kasım 2019 – Koray Avcı / Kıbrıs Kaya Palazzo Resort 

Aralık

31 Aralık 2019 – Candan Erçetin / Kıbrıs Merit Park Hotel

31 Aralık 2019 – Muazzez Ersoy / Kıbrıs Kaya Artemis Resort

31 Aralık 2019 – Serkan Kaya / Kıbrıs Kaya Palazzo Resort 

 

Kıbrıs Turları

 

Kıbrıs Uçaklı Paket Turları Nedir?

Uçaklı paket turu deyince otel konaklaması ve uçağın ikisini birlikte bir paket olarak satılmasıdır. Kıbrıs uçaklı paket turları uygun fiyatlı olması sebebiyle tercih edilmektedir. Kıbrıs turları için uçak ve Otel dahil paket olduğu için indirimli fiyatlarla sunulmaktadır. Uçak ve Otel konaklamasını ve transferleri de tek bir acenteden satın almanın en önemli avantajlarından biri uygun fiyat ve tek bir kurumsal yapıya bağlı olmanızdır. Bu konuda Tatil Sitesi.com u önerebilirim. Kıbrıs’a sezon başında giderek ucuz kıbrıs turları ayrıcalığından yararlanma şansına sahipsiniz.

Ayrıca kısa süreli, 2-3 günlük Kıbrıs turları da uygun fiyatlarla satışa sunuluyor. Bu kısa süreli turlara katılarak Kıbrıs’ta dolu dolu 2-3 gün geçirip hem eğlenip hem de adayı keşfetmenin tadını çıkartabilirsiniz. Bu arada Kıbrıs casino turları da sanıldığı kadar yüksek maliyetli değil. Eğer casino sevenlerdenseniz tercihinizi bu turlardan yana kullanarak casinoların da keyfine varabilirsiniz.

 

Otel + Uçak + Transfer Dahil Nasıl Oluyor?

Her site bu alternatifi sunmuyor ancak benim satın aldığım acenta da bu şekilde bir uygulama var.  Otel uçak ve transferlerinizi her şey dahil bir pakette kıbrıs uçaklı turları olarak satın alabiliyorsunuz. Bu sayede otelde konaklayacağınız gün ve saatte uçak aramak zorunda kalmazsınız. 

 

Tatil Sitesi.com Tatil Tecrübelerim:

 

2019 Mayıs ayında Kaya Artemis Resort Hotel’de 4 gece 3 gün konakladım. Rezervasyonumu tatil sitesi.com dan gerçekleştirdim. Rezervasyon yapmak için başka acentaları da aradım ancak tatilsitesi.com diğer acentalara göre tam 900 TL aşağıda bir fiyat verdi.

 

Ben internet sitesinden kontrol ettim ve telefonla rezervasyon yaptırdım. Telefondaki müşteri temsilcisi Ebru hanım ile seyahat planlamasını gerçekleştirdik. Başından sonuna kadar çok yardımcı oldular. Bana daha uygun fiyatlı kalabileceğim tarihler hakkında bilgi verdiler. Her aradığımda Ebru hanım ile görüştüm bu şekilde beni tanıyan bir müşteri temsilcisi ile iletişim kurmak işlerimi çok kolaylaştırdı. Kıbrıs Ercan havaalanına iniş yaptığımda ilgili şirketin tabelası ile karşılandım. Orada VIP transfer aracı beni havaalanından alıp otele bıraktı. Otelin imkanları gayet geniş kapalı-Açık havuz, çeşitli barlar, restoranlar, çocuklar için kaydıraklı havuzlar, kristal kum plajı, günün her saatinde farklı tarzlarda canlı müzik… Kaya Artemis Resort Hotel’i öneririm, ultra Herşey Dahil konseptte bir otel olduğundan ilk ödediğim ücret haricinde herhangi bir ücret ödemedim. 

 
One comment

  1. Hasan Decevi dedi ki:

    Cok iyi hazirlanmis bir yazi. Kibris hakkinda detayli bilgileri bulabildim. Ben de tatile onumuzdeki hafta kibris a gitmeyi dusunuyorum. Onerebileceginiz bir otel var mi ? Fiyat aldiginiz internet sitesi gercekten uygun fiyat veriyor. Otel secimi konusunda kararsiz kaldim. Cratos otel de konakladiniz mi ? Biliyorsunuz kibris otelleri hepsi bir harika. Bir de “Kıbrıs, yılın her dönemi turist ağırlar bu nedenden dolayı herhangi bir döneme ya da sezona bağlı değildir. 12 ay tatil severler tarafından popüler lokasyonlardan biridir Kıbrıs.” yazmissiniz kis aylarinda cok yogun olacagini dusunmuyorum.

    iPhone umundan gonderildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir