Almanya Cami Halisi

Almanya Türklerin yoğun olarak yaşadığı Avrupa ülkelerinden biridir. Büyük bir Türk nüfusu olmakla birlikte aynı zamanda müslümanlarında yaşadığı bölgeler vardır. Müslüman nüfusu nedeniyle pek çok caminin bulunduğu Almanya’nın çeşitli bölgelerinde Dortmund, Herne, Berlin, Hannover, Mannheim, Hamburg gibi özellikle popüler bölgelerde pek çok cami bulunur. Genellikle cami cemaatinin büyük bir bölümünü Türkler oluşturmaktadır. O nedenle Almanya camileri için cami halısı ihtiyaçları bulunmaktadır.

cami halisi almanya

Cami Halısı önemli bir konu olmakla birlikte bulunduğumuz mevcut Covid süresince camilerin kapalı olması durumu da cami halısında hijyen ve sağlığın önemi daha da öne çıkmıştır. Almanya pek çok cami ibadet dışında kapalı tutuldu yine Türkiye’de de camilerimizde ibadet pandemi süresince toplu ibadetler engellendi.

Ürettiğimiz cami halılarını tüm Avrupaya başta Almanya olmak üzere Hollanda, Belçika gibi ülkelere güvenle garantili bir şekilde ihraç etmekteyiz. Doğal birinci sınıf yün ile üretilen cami halıları insan sağlığına zarar vermez özelliktedir.

Cami Halısı Almanya Fiyatları

cami halisi almanya fiyatlari

Fiyatlar çok değişken olmakla birlikte cami halısı dışında da nakliye, montaj gibi hizmetleri de sunan kurumsal şirketleri tercih etmelisiniz. Başta da ifade ettiğimiz gibi cami halısı üreticilerinin %85’i Türkiye’de bulunduğu için Türkiye’de Manisa Demirci ilçesi halı dokumacılığı konusunda Osmanlı zamanından bu yana bölge halkı dokumacılık üzerine çalışmaktadır.

Cami Halisi Fiyatlari metrekare başına verilmekle birlikte, caminin yapısı, caminin bulunduğu bölge gibi pek çok faktör de fiyatı etkileyen unsurlar arasındadır. Almanya da cami halısı fiyatları deyince en önemli konu uzun ömürlü bir halı satın almaktır, uzun ömürlü cami halısı fiyat/performans olarak öne çıkar.

Almanya Cami Halısı Nereden Satın Alınır?

yun cami halisi almanya

Cami halısı satan pek çok şirket ve bireysel işletmeciler bulunmaktadır. Cami halısı üreticilerinin dünyada oranına baktığımızda %85 oranında Türkiye’de üretim yapıldığını görmekteyiz. Cami halisi üreticileri; kurumsal anlamda pek çok sertifikaya sahiptir bu nedenle güvenle üretici şirketlerden cami halıları ve caminiz içerisindeki diğer avize, ahşap gibi ihtiyaçlarınızı satın alabilirsiniz. Türkiye merkezli Gülseven Halı %100 yün cami halısı üretimi yapmakta aynı zamanda Avrupa’da yüzlerce referansa sahiptir, cami halısı alanında kendini ispatlamış 1997 yılından bu yana faaliyet gösteren üretici şirket Gülseven Halı’dan fiyat teklifi alabilirsiniz.

Almanya Camileri

Almanya’da müslümanların ibadetine açık pek çok cami bulunur bu camilerin listesini aşağıda paylaşıyoruz. Wikipedia sitesinde Diyanete ait olan ya da başka cemaatlerin kurduğu camilerin detaylı listesini görüntüleyebilirsiniz.
Kaynak: Wikipedia

 • Ahmediye Camii Berlin
 • Fazle Ömer Camii
 • Nur Camii
 • İmam Ali Camii
 • Bilal Camii
 • Freimann Camii
 • Yavuz Sultan Selim Camii
 • Ayasofya Camii – Neuss
 • Fatih Camii
 • DİTİB Köln Merkez Camii
 • Vatan Camii
 • Central Camii Offenburg

Cami Halıları Modelleri Almanya

Cami Halisi Almanya ile camilerimize özel desen üretimimizin dışında belli başlı ürün grupları da bulunur. Bunlardan Bazıları:

Yün Halılar: Yün malzeme ile üretilen halılar her zaman için daha sağlıklı ve uzun ömürlüdür. Bir cami halısı satın alırken dikkat edeceğiniz en önemli konu uzun ömürlü olması ve kolay yanıcı olmamasıdır. B1 sertifikalı alev almaz yapıda bir cami halısı tercih edebilirsiniz. Yün halıları fiyat olarak yüksek görünse de uzun ömürlü kullanım açısından bakıldığında daha avantajlıdır. Sürekli olarak ibadet gerçekleştiği için bu yönüyle Cami halıları insan trafiğine karşı dayanıklı olmalıdır, yün halılar yüksek insan trafiğine göre üretilir dolayısıyla deforme olmaz kir tutmaz.

Akrilik Halılar: Piyasada ekonomik fiyatlarla karşılaşabilirsiniz ancak unutulmaması gereken şey şudur: İbadet esnasında oluşabilecek yangın gibi durumlarda bu halılar kolay yanıcı petrol ürünlerinden oluştuğu için güvenli değildir. Aynı zamanda uzun süreli kullanım için de uygun olmayan akrilik halılar konforlu bir ibadet sağlamayacaktı yün yapısı gereği yumuşak ve baskıya dayanıklıdır dolayısıyla ibadet esnasında daha yumuşak bir zemin sağlar.

Göbekli Cami Halısı: Camiler tarafından en çok tercih edilen halılardan olan göbekli desen, halının tam ortasına gelecek şekilde oval bir şekil etrafında çeşitli motifler işlenerek üretilir. Estetik görüntüye önem veren camiiler tarafından özellikle tercih edilen göbekli cami halılarına Almanya da rastlamak oldukça mümkün. Almanya camilerinin pek çoğu göbekli cami halıları kullanmaktadır.

Saflı Cami Halıları: Göbekli halıdan sonra en çok tercih edilen halı grubu da saflı halılardır, saf desenleri halının üzerinde belirtilecek şekilde işlenir bu sayede cami cemaati kolayca saf düzenine geçebilir ve daha çok kişi aynı anda ibadet edebilir. Saflı modelde üretilen Almanya cami halılarını yün tercih edebilirsiniz bu sayede hem güvenli hem de sağlıklı ve uzun ömürlü bir cami halısı satın almış olursunuz.

Almanya Cami Halısı Örnekleri

2 ay aradan sonra ibadete açılan Almanya camii örneklerine ve camilere ait cami halisi için resimlere aşağıdan ulaşabilirsiniz. Cami halıları dört mevsim kullanıma uygun olarak üretilir ve nakliye montaj işlemleri tarafımızdan ücretsiz yapılır.

koln cami halisi almanya
hamburg almanya selimiye cami halisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir