Hakkımızda

Değerli Okur,

Bu internet ansiklopedisini bir grup genç akademisyen olarak 2017 yılının yazında kurmuş bulunmaktayız. Tümüyle ücretsiz olmasını ve felsefenin tüm sahalarını ve tüm yaklaşımlarını kapsamayı hedefliyoruz.  Bu ansiklopediyi Stanford Encyclopedia of Philosophy (SEP) ve The Internet Encyclopedia of Philosophy (IEP) adlı iki çok başarılı küresel nitelikteki felsefe ansiklopedisini örnek alarak düzenlemek niyetindeyiz. Biz kendi ansiklopedimizi Türkçe akademik dünyanın durumuna ve ihtiyaçlarına göre düzenleyeceğiz. Konuların seçimi ve nasıl işlenecekleri hususunda bu kılavuz ilkemiz olacaktır.

Ansiklopedi sadece Türkçe olacaktır. Orijinal yazılar ağırlıklı olacaktır ama aynı zamanda bir miktar çeviri eser ve röportaja da yer vermeyi planlıyoruz. Yazarlarımız doktora düzeyindeki genç araştırmacılardan alanının en tecrübeli hocalarına kadar değişkenlik gösterecektir.

Hiçbir mali fona dayanmadan bu işi gönüllü editörler, yazarlar ve teknik yardımcılar sayesinde başarmak istiyoruz. Herkesin her türlü desteğine ihtiyacımız var.

Girdilerin anlaşılır olması en asgari koşullarımızdan biridir. Yoğun, kapsamlı ve derinlemesine akademik çalışmaya dayanan girdilerimizin aynı zamanda anlaşılır-ulaşılabilir olmasını çok önemsiyoruz.