Kendilik Nesnesi İhtiyaçları Envanteri

Bu araştırma, ODTÜ Psikoloji Bölümü öğretim üyelerinden Doç. Dr. Deniz Canel Çınarbaş danışmanlığında, araştırma görevlileri Burçin Cihan ile Kutlu Kağan Türkarslan ve doktora öğrencisi Mustafa Çevrim tarafından yürütülmektedir.

Çalışmanın amacı Kendilik Nesnesi İhtiyaçları Envanteri Türkçe versiyonunun geçerlik ve güvenirliğini incelemektir. Bu amaç doğrultusunda sizden bazı soruları yanıtlamanız istenecektir.

Çalışmaya 18 yaşın üstünde olan herkes katılabilir. Anketleri doldurmak yaklaşık 25-30 dakika sürmektedir. Ankette, sizden kimlik veya kurum belirleyici hiçbir bilgi istenmemektedir. Cevaplarınız tamamıyla gizli tutulacak, sadece araştırmacılar tarafından değerlendirilecektir. Katılımcılardan elde edilecek bilgiler toplu halde değerlendirilecek ve bilimsel yayımlarda kullanılacaktır.

Çalışmanın objektif ve güvenilir sonuç verebilmesi için, soruları samimi olarak cevaplandırmanız son derece önemlidir. Doğru ya da yanlış cevap yoktur. Kendinize en yakın hissettiğiniz veya düşündüğünüz cevabı vermeniz yeterli olacaktır.
Çalışma, genel olarak kişisel rahatsızlık verecek sorular içermemektedir. Ancak, katılım sırasında sorulardan ya da herhangi başka bir nedenden ötürü kendinizi rahatsız hissederseniz cevaplama işini yarıda bırakıp çıkmakta serbestsiniz.

Çalışma hakkında daha fazla bilgi almak için ODTÜ Psikoloji Bölümü araştırma görevlisi Kutlu Kağan Türkarslan (E-posta: kutlu.turkarslan@metu.edu.tr) ya da Burçin Cihan (E-posta: burcin.cihan@metu.edu.tr) ile iletişim kurabilirsiniz.
Bu çalışmaya katıldığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

https://metupsych.qualtrics.com/jfe/form/SV_5iPegiMXpeTKGkR


Posted by Kutlu Kağan on 18.03.2019 under Uncategorized