Kuşlarda DNA ile eşey (cinsiyet) tayini hizmeti

BU HİZMET BİR SÜRE İÇİN VERİLMEMEKTEDİR

Laboratuvarımızda kuş türlerinde minimal miktarda kan veya tüy örneği ile eşey tayini hizmeti verilmektedir. Hayvanat bahçeleri, hobi yetiştiricileri, kamu kurumları ve özel kuruluşlara verdiğimiz bu hizmet, endoskopi gibi potansiyel olarak sorunlu müdahalelerin aksine girişimsiz yöntemlerle yapılmakta ve gerektiğinde üç farklı moleküler yöntem kullanılarak garantili bir sonuç elde edilmektedir.

İşlem görecek kan veya tüy örnekleri, Eşey Tayini İstek Formu ile birlikte BKL tarafından teslim alınır. İstenildiği hallerde örnekler yerinde laboratuvar personelimiz tarafından ek ücret karşılığında alınabilir.

Tayin bedeli örnek başına (KDV hariç) 70 TL.dir.

Hizmet talebi, müşteri/yetkili tarafından posta, kargo veya e-posta aracılığıyla birimimize (BKL) yapılır. Taleplerinizi lütfen yukarıda bağlantısı verilen formu doldurup bize ileterek yapınız. Örneklerin nasıl alınacağı, saklanacağı, gönderileceği ve diğer işlemler hakkında bilgiler formun ikinci sayfasındadır. Gerektiğinde ayrıntılar hakkında laboratuvarımızla görüşülebilir.

Fatura işlemleri ODTÜ Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü tarafından yürütülmektedir. Ancak tayin bedelinin yatırıldığına dair bilginin laboratuvarımıza ulaşması ve sonuç raporunun tarafınıza gönderilebilmesi için üzerinde Deney Kod Numarası belirtilmiş ödeme makbuzunun (dekontun) bir kopyasının laboratuvarımıza elden veya faks/e-posta ile ulaştırılması gerekmektedir.

Biyoçeşitlilik ve Koruma Laboratuvarı (BKL)
Orta Doğu Teknik Üniversitesi
06800 Ankara

Tel: 0312 210 5045
Faks:0312 210 7976

mail