Araç Kiralarken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Araç kiralama kararını aldınız ve aklınızda birtakım soru işaretleri var, bu yazımızda araç kiralarken hangi hususlara dikkat etmeliyiz bunu yazacağız.

Başlangıç olarak bilindik ve güvenilir firmaları tercih edin çünkü kurumsal firmalar hiçbir zaman sizi mağdur etmez ve yarı yolda bırakmaz.

Kiralama yapacağınız firmanın web sitesi üzerinden rezervasyon yapabiliyor musunuz kontrol edin.

Ödeme bölümüne geldiğinizde SSL sertifikası olup olmadığına bakın.

Çağrı merkezini arayın ve numara aktif mi kontrol edin, ayrıca indirim yaptırmaya ikna etmeye çalışın eğer bu isteğinize olumlu cevap verirlerse uzak durun çünkü kurumsal firmaların bu tarz bir harekette bulunmaları mümkün değildir, fiyatlar üzerinde asla oynamazlar.

Firmanızı artık seçtiniz ve aracınızı kiralayacaksınız öncelikle size uzatılan sözleşmeyi dikkatlice okumalı, anlamalı ve daha sonra imzalamalısınız.

Kaza, sigorta, ceza ve ücretlendirme maddelerini kontrol edin. Sözleşmelerde ağır şartlar koyan firmalar sizi daha sonra maddi yönden zor duruma düşürebilir.

Aracı kullanmadan önce kusuru, arızası ve hasarı var mı kontrol edin.

Araca bindiğinizde aracın kilometresinin fotoğrafını çekin.

Aracın kasko ve diğer sigortalarının tam olduğundan emin olun. Kaskosu olmayan araçla kaza yapmanız durumunda araç kiralık olduğundan trafik sigortası da hasarı karşılamaz tüm masraflar üstünüze kalabilir bu husus önemli.

Bireysel araç kiralama web sitelerini takip edin kampanyalar hakkında bilgi sahibi olun.

Yukarıda bahsettiğimiz hususlara dikkat ederseniz güvenli bir şekilde araç kiralarsınız.

Araç Kiralamanın Avantajları Nelerdir ?

Bireyler veya firmalar araç satın almak yerine kiralama yoluna gittiklerinde nasıl avantajlar yakalarlar?

Bu yazımızda bu konulara değineceğiz.

Öncelikle klasik rent a car firmalarının aklımızda oluşturduğu tabulardan kurtulup yeni ve sunduğu hizmete inovatif bakan araç kiralama firmalarını göz önünde bulundurmalıyız.

Çünkü ;Son zamanlarda bu firmalar sundukları hizmetlerle sağladıkları faydalarla araç kiralamayı, satın almadan daha cazip hale getirdiler.

İsterseniz sıradan başlayalım, araç satın aldığınızda o aracın ilerde oluşturacağı bakım, onarım gibi maliyetlerle ister istemez karşı karşıya kalacaksınız ayrıca bizler için zamanın değeri çok önemli ve bu işlerle uğraşırken epey zaman kaybedebilirsiniz.

Devam edelim, aracınızı satın aldınız sadece satın almakla bitmiyor maalesef aracınızın vergi ödemeleri, oluşabilecek her türlü durum için aracınıza kasko yaptırmanız da size maliyet ve zaman olarak geri dönecektir.

Bunların yanında araç kiralamayı tercih ettiniz de 24 saat teknik destek imkanınız olacak ailenizle yola çıktınız ve herhangi bir nedenden dolayı araç arızasıyla karşılaştınız, anında aracı kiraladığınız firmayı arayarak çözüm yolları ve yol yardımını kullanabileceksiniz bu kanaatimce çok önemli bir artıdır.

Firmanız var ve firmanızın faaliyetlerinin yürütülmesi için araç ihtiyacınız var bu ihtiyacınızı araç satın alarak karşılarsanız yukarıda da bahsettiğimiz birçok maliyet ve zaman kaybıyla karşılaşacaksınız, bunun yerine araç kiralamayı tercih ettiğinizde bu maliyetler ortadan kalkacaktır.

Ayrıca, belli bir rakamın üstünde araç kiraladığınız da bu araçların takibi için operasyon merkezi kurmanız gerekecektir, araçlarınızın takibi kontrolü gibi hususlar içinde personel görevlendirmeniz gerekecektir. Araç kiraladığınız da bu hizmeti size sunan firmalar var ve her türlü takip, kontrol gibi konularda size uzman kişilerce bu ihtiyacınızı karşılayacaklardır.

Bütün bu hususlar göz önünde bulundurulduğunda günümüzde yenilikçi araç kiralama firmalarını tercih etmek makul ve mantıklı bir tercih olarak karşımıza çıkıyor.

Uzun Dönem Araç Kiralama

Uzun dönem araç kiralamayı bireylerden çok şirketler tercih etmektedir.Birçok şirket araç satın alıp, büyük meblağları araç satın almaya bağlamak yerine çok cüzi rakamlarla araçları kiralamayı tercih etmektedir.Firmalar uzun dönem kiralamalarda fiyatlandırmalarını daha düşük tutmaktadır.Bu durum da araç kiralamayı düşünen şirketlere cazip gelmektedir.

Şirketlerin uzun dönem kiralamayı tercih etmesinin en önemli sebeplerinden birisi de kiralayacakları birden fazla aracın periyodik bakım,sigorta,kasko ve muayene gibi işlemleri ile uğraşmamaktır.Şirketler böylelikle maddi olarak ve zamandan da tasarruf sağlamış olurlar.Şirketlerin yanı sıra uzun dönem kiralamayı kullanan bireysel kişiler de vardır.Genellikle şehir dışında sık sık çıkan kişiler de uzun dönem araç kiralamayı tercih edebilir.

 

Ankara Araç Kiralama

Ankara gibi büyük  bir şehirde araç kiralamak istediğinizde karşınıza birçok seçenek çıkacaktır. Ankara Araç Kiralama firmaların birçoğu merkezde olsa da farklı konumlarda park noktaları olan firmalar da vardır.Tercihinizi kolaylaştıracak etkenlerin başında uygun fiyat,kaliteli hizmet ve bulunduğunuz konuma en yakın olma seçenekleri gelir.Bu imkanları ve hizmeti size sunan firmaları araştırarak güvenilir bir kiralama yapabilirsiniz.Farklı noktalara aracı teslim edebilme imkanı olan firmalar araç kiralamada bir adım öndedir.Marka ve model çeşitliliği de aracı kullanım alanınıza göre seçmede size fayda sağlayacaktır.

Firmaların sunduğu ekstra hizmetler de araç kiralamada size yardımcı olabilir.Saatlik araç kiralama seçeneği ile ihtiyacınız olduğu kadar araç kiralayabilirsiniz.Ücretsiz ya da uygun bir fiyatla vale hizmeti veren bir firmayı tercih edebilirsiniz.Kiralama ücreti ya da diğer ücretlerde kampanya yapan firmalar da tercih nedeni olabilir.

Saatlik Araç Kiralama

Gün içerisinde birkaç saatlik araç ihtiyacınız var ve sizde komple bir gün araç kiralama ücreti vermek istemiyorsunuz ve bu durum belli sürelerde tekrarlanıp duruyor. İşte bu durum için imdadımıza saatlik araç kiralama hizmeti yetişiyor. Araç ihtiyacımızı günlük yüksek rakamlarla karşılamak yerine ihtiyacımız olan süre kadar rezervasyon yapabildiğimiz bir sistem.

Peki, bu sistemi hangi durumlarda kullanmamız makul olur?

Kısa mesafedeki bir yerlere ulaşım sağlamak istediğimizde, iş toplantılarında, alışverişlerde, yemek arasında veya anlık herhangi bir ihtiyacımızda.

Artılarına göz gezdirecek olursak hiçbir şekilde sürpriz ödemeyle karşılaşmazsınız, sadece yapmış olduğunuz saatlik ücret ve km başına ücreti ödersiniz.

Kullanımınızı maddi sınırlamanıza göre ayarlayabilirsiniz.

Tüm bu hususlar göz önünde bulundurulduğunda gün içerisindeki ihtiyaçlarımızı karşılamak için saatlik araç kiralama güzel bir hizmet olarak karşımıza çıkıyor.

Proudly powered by WordPress
Theme: Esquire by Matthew Buchanan.