Sıkça Sorulan Sorular

Akademik personel kartım ile kartla geçilen bölümdeki yerlere giremiyorum. Ne yapmalıyım?

  • Kartınızı sisteme kaydettirmek için K1-215A  odasında Araş. Gör. Yasin Onuralp Özkılıç’a başvurabilirsiniz. Giriş izinleri sadece inşaat mühendisliği bölümünün içindeki kartlı geçiş sistemine yapılabilmektedir.

Bilgisayarım açılmıyor/Bilgisayarım internete girmiyor/Bilgisayara lisanslı yazılım yüklemek istiyorum ne yapmalıyım?

  • İsteklerinizi 09:00-12:30 saatleri arasında  210 54 21 numaradan, diğer saatlerde  cehelp@metu.edu.tr  e-posta adresinden Bilgi İşlem Ofisi çalışanı Ali Kemal Erkan’a iletebilirsiniz.

Bölüm web sayfasına duyuru eklemek istiyorum ne yapmalıyım?

  • ce.metu.edu.tr adresinde istediğiniz bir duyurunun yayınlanmasını istiyorsanız  yozkilic@metu.edu.tr odasında e-posta adresini kullanarak Araş. Gör. Yasin Onuralp Özkılıç’a duyurunuzu gönderebilirsiniz. Duyurunuzun yayınlanmabilmesi için başlık ve metni hem Türkçe hem İngilizce göndermelisiniz.

Bir dersin asistanıyım ders için web sayfası oluşturmak istiyorum ne yapmalıyım?

  • Web sayfasını açtırmak istediğiniz dersin kodunu belirterek ceitech@metu.edu.tr  adresine istekte bulunmanız gerekmektedir. Dersinizin sayfası courses.ce.metu.edu.tr/ce221 gibi bir sayfa olarak açılacak ve sayfaya yönetebileceğiniz kullanıcı adı ve şifre size e-posta yoluyla iletilecektir.

K1 binasının giriş katındaki dijital ekranda içerik yayınlatmak istiyorum ne yapmalıyım?

  • İçeriğinizin medyalarını dosya ekine ekleyerek mucahit.gurbuz@metu.edu.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz. Videolarınızın uzunluğunun 2 dakikayı geçmemesine dikkat ediniz.